"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

maleholobydokW okresie świątecznym nawiązało ze mną kontakt wiele osób zainteresowanych miejscowością Małe Hołoby. Za wszystkie ciepłe słowa serdecznie dziękuje. I tak, Pani GÓRALEWSKA poszukuje wszelkich informacji na temat rodziny KARBOWNIK Aleksander i Stefania, którzy mieszkali w  tej miejscowości i mieli 3 córki: Regina, Otylia i Feliksa.

Wnuk Pana Feliksa Cebryka,  poszukuje wszelkich danych na temat Dziadka i jego najbliższych. Pan Stanisław ROJEWSKI z Gdańska , który urodził się w Małych Hołobach  był uprzejmy przekazać mi nieocenione informacje o których poniżej:
„wieś Małe Hołoby składała się z kilku jakby odrębnych osad, którym mieszkańcy nadali nazwy. Pan Stanisław wymienił 3 tj.PRYCZEK, ZABRODEK i KONOPNICA.  W PRYCZKU mieszkały takie rodziny jak ( w kolejności  zamieszkiwania)
- ROJEWSKI
-Ukrainiec  o imieniu WASYL
- ŚNIADECKI
-FALKIEWICZ
-ZADROŻNY
Po drugiej stronie drogi zamieszkiwali:
- KUCHARSKI
- KARCZEWSKI
W ZABRODKU mieszkała rodzina GRUDZIŃSKICH.
KONOPNICA była niejako centrum wsi, to tu znajdował się kościół za nim szkoła i „DOM LUDOWY”
Zamieszkiwali  ją w kolejności od „Domu Ludowego” w kierunku miejscowości HUTA BOROWIEŃSKA
- KRUK
- MATYS
- KALATA
- MOCZARSKI
- KULIK.
Bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie informacje i liczę , że wkrótce pojawi ich się na tyle dużo, że możliwym będzie odtworzenie mapki Małych Hołób z zabudowaniami ,które zajmowały poszczególne rodziny.  Zapraszam wszystkich do współpracy i jeszcze raz dziękuje. Darek