pensjoanty Krynica Morska Krynica Morska Pensjonaty
ShowcaseImage

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

"Z faktu , jak mało wiemy o własnej rodzinie, zdajemy sobie sprawę wtedy kiedy kogoś bliskiego wśród nas zabraknie.....Moja przygoda z historią rodzinną rozpoczęła się kilka lat temu. Zacząłem od zbierania danych w kręgu najbliższych - poczynając od swoich rodziców. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji."

Ocalić od zapomnienia-wstęp

drzewko1Ola Mozgiel przekazała mi informację, że jej wujek Stanisław MOZGIEL, który wyemigrował do Kanady, zajmował się genealogią rodzinną. W swoich poszukiwaniach prawdopodobnie  dotarł do śladów, które wskazywały na to, że Mozgielowie wywodząsię ze Szkocji.

 

Ola będąc  w Szkocji, uczestniczyła w  wycieczce do domu największego szkockiego poety, Roberta Burnsa. Okazało się, że dom ten znajduje się w miejscowości Mossgiel. Ola obiecała pogłębić tę informację na podstawie materiałów pozostawionych przez Wujka. Informacja jest bardzo ciekawa i liczę, że uda nam się wspólnie ją w jakikolwiek sposób  potwierdzić. Bardzo dziękuje Oli za informacje i zapraszam do odwiedzenia jej strony www.mozgiel.pl