pensjoanty Krynica Morska Krynica Morska Pensjonaty
ShowcaseImage

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

"Z faktu , jak mało wiemy o własnej rodzinie, zdajemy sobie sprawę wtedy kiedy kogoś bliskiego wśród nas zabraknie.....Moja przygoda z historią rodzinną rozpoczęła się kilka lat temu. Zacząłem od zbierania danych w kręgu najbliższych - poczynając od swoich rodziców. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji."

Ocalić od zapomnienia-wstęp

mariolamaleckaMoje szukanie starych korzeni rodzinnych rozpoczęło się wraz z narodzeniem mojego pierwszego dziecka. Pytania na które chciałam znaleźć odpowiedź: Kim jestem? Kim byli moi przodkowie? Jak wyglądało ich życie codzienne? Czasami żałuje że nie zaczęłam tych poszukiwań nieco wcześniej póki żyli jeszcze moi dziadkowie.

Gdyż po ich śmierci znalazłam albumy pełne rodzinnych zdjęć. Ale kto jest kto? Przykre jest że być może nigdy mi się nie uda rozwiązać tej zagadki... Mam nadzieję że moje poszukiwania genealogiczne zainteresują moje dzieci lub wnuki w przyszłości i że będę mogła zostawić im to co mnie się uda odkryć o mojej rodzinie i przodkach... Myślę że każdy z nas kiedyś się zastanawia skąd pochodzi ale nie każdy ma siłę i chęć by grzebać w przeszłości... Jest to ciężka i pracochłonna i czasami kosztowna praca, hobby które wciąga człowieka. Motywujące jest to co się odkryje i to że można dowiedzieć się jeszcze więcej... To jest niekończący się temat... Wiele osób mówi że to tylko imiona, nazwiska i daty ale dla mnie jest coś zupełnie innego. To pasja której nikt nie musi rozumieć. To coś leżące głęboko w sercu które daje mi zadowolenie i ożywia te osoby które już nas opuściły...

/Mariola Malecka Smailagic/