"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

Logo genealogia rodzinna

Z faktu , jak mało wiemy o własnej rodzinie, zdajemy sobie sprawę wtedy kiedy kogoś bliskiego wśród nas zabraknie.....Moja przygoda z historią rodzinną rozpoczęła się kilka lat temu. Zacząłem od zbierania danych w kręgu najbliższych - poczynając od swoich rodziców. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji.

Rozpoczynając swoja pracę, zdawałem sobie sprawę, że na skutek upływu czasu, wydarzeń mijających lat i zacierających się wspomnień, nie uda mi się zebrać pełnej dokumentacji losów poszczególnych członków rodziny, ale mam nadzieję, że chociaż to co zdołało ocaleć stanowić będzie rodzinną pamiątkę. 

              Myślę, że forma strony internetowej przyczyni się do poszerzenia zdobytej wiedzy oraz zacieśnienia więzi pomiędzy rodziną rozrzuconą nie tylko w Polsce, ale i po całym świecie.
     Dlaczego ?
Na początku moim celem było odtworzenie rodzinnej genealogii. Zebrałem dośc dużo materiałów. Potem nastąpiła przerwa.  Wreszcie podjąłem decyzję o stworzeniu swojej małej stronki . Pewnie nie będzie się ona różnić od setek innych, ale na pewno pomoże odnaleźć rodzinne powiązania, może zachęci was do zgłębiania historii rodziny czy odświeży wspomnienia o waszych bliskich. A może zachęci do stworzenia własnej strony lub napisania rodzinnej monografii?!
Na mojej  stronie  postaram się zawrzeć informacje dotyczące rodzin STANICKI, STEFAŃCZYK, MOZGIEL, KRUK, BAJCZYK, PYTKA, NIEWCZAS, ROKITA, SŁOBODA, MYŚLIWIEC, GOSŁAWSKI, CEGLARSKI, WARCHOCKI, ZAWIERZENIEC, KOLEŚNIKOW, BOCHNIAK, FIDECKI, POMAGIER, TYMICKI, MRUGAŁA, MARCUL, KABAT, KOSEL, SZARY, STˇPOR, GROCHOWSKI,  
   Proszę o kontakt i podzielenie się ze mną swoją wiedzą czy też posiadanymi dokumentami. Z góry dziękuję za nadesłane materiały. Szczególnie zależy mi na rodzinnych opowieściach, dokumentach czy innych pamiątkach. Wszystkie pamiątki po wykonaniu kopii zostaną zwrócone właścicielom. 
Wszystkie osoby spowinowacone lub należące do rodziny, które nie wyrażają zgody, aby treści  ich dotyczące  zostały umieszczone na mojej stronie internetowej, proszone są o powiadomienie mnie. Informacje takie zostaną natychmiast usunięte. Proszę również o uwagi czy sprostowania w przypadku zauważenia błędów lub nieścisłości.
     Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały i pomagają mi w tworzeniu strony, w zbieraniu, opracowywaniu informacji oraz udostępniły swoje domowe archiwa.

pozdrawiam D.S.