pensjoanty Krynica Morska Krynica Morska Pensjonaty
ShowcaseImage

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

"Z faktu , jak mało wiemy o własnej rodzinie, zdajemy sobie sprawę wtedy kiedy kogoś bliskiego wśród nas zabraknie.....Moja przygoda z historią rodzinną rozpoczęła się kilka lat temu. Zacząłem od zbierania danych w kręgu najbliższych - poczynając od swoich rodziców. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji."

Ocalić od zapomnienia-wstęp

Pozwalam sobie za zgodą autorki udostępnić mail, który otrzymałem odnośnie spotkania byłych mieszkańców Małych Hołób. Witam serdecznie! Pochodze z Malych Holob pow.Kamien Koszyrski tam sie urodzilam.,moi Rodzice to Wojakowski Antoni i Albina z domu Kalata corka Jozefa Kalaty i Teofili z domu Jeziorska.

Bardzo sie ciesze ,że żyje w dobie elektroniki co umozliwia mnie kontakt z ziomkami.Szczegolnie dziekuje serdecznie  Panu za zalozenie strony internetowej na ktorej mozna dowiedziec sie o ludziach ,ktorzy byli naszymi sasiadami.Po wojnie zamieszkalismy w Bielawie pow.Dzierzoniow tak blisko Swidnicy w ktorej mieszka roszina Krukow o krorej znam z opowiadania mojej Mamusi.

Jestem zalogowana na stronie Radzima , ktorej otrzymalam kontakt od Pani Karczewskiej w imieniu ktorej Pisze ze mna Asiak Kowalczyk.

Dobrze byloby zorganizowac spotkanie Holobiakow.

Z mojej Rodziny Wojakjowskich zyje tylko moj brat Edward Wojakowski i Feliksa Wojakowska.Zyje rowniez corka i syn Emila Kalaty /ktory po ksiedzu Szostaku zostal zamordowany/ mioeszkaja w Slupsku.Mam rowniez kontakt z Zdzislawa Sokolowska  moja kuzynka jej Mama byla siostra mojej  Mamy. Ja aktualnie mieszkam w Nowej Zelandi gdyby doszloby do SPOTKANIA HOLOBIAKOW TO JESTEM W w stanie przyleciec do Polski,w ktorej ostatnio bylam w 2012 roku.  z pozdrowieniami   Anna Wojakowska-Maselko