pensjoanty Krynica Morska Krynica Morska Pensjonaty
ShowcaseImage

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie tracił."

"Z faktu , jak mało wiemy o własnej rodzinie, zdajemy sobie sprawę wtedy kiedy kogoś bliskiego wśród nas zabraknie.....Moja przygoda z historią rodzinną rozpoczęła się kilka lat temu. Zacząłem od zbierania danych w kręgu najbliższych - poczynając od swoich rodziców. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji."

Ocalić od zapomnienia-wstęp

O cmentarzach na Białorusi wiemy, że są. Do dnia dzisiejszego podobnie było z cmentarzem w Starych Wsiliszkach o którym wiedziałem , że istnieje i z  całą pewnością znajdują się tam mogiły moich przodków. Dziś dzięki kuzynowi  Юра Мысливец otrzymałem zdjęcia z tej nekropolii.

Wśród fotografii znajduje się grób prababci Urszuli MOZGIEL ( niestety z tabliczki na krzyżu można tylko odczytać dane personalne) oraz dwóch braci dziadka Konstantego tj. Wacława Mozgiel ( żył lat 48 zmarł 9. ?. 1955 r) i Jana Mozgiel ( żył lat 51 zmarł 20.05.1953 r). Na fotografiach  są jeszcze mogiły dziadków Юры  Мысливцa . Wielkie podziękowania dla Jury.